دونده ، کوهنورد و دوچرخه سوار 74 ساله

زهرا عقیلی سالمندی است که 16 سال به‌طورجدی و حرفه‌ای، ورزش صبحگاهی را دنبال می‌کند. 6 سال است پا به عرصه دو گذاشته و کوهنورد حرفه‌ای هم هست. حدود 7 دهه و نیم از زندگی‌اش گذشته و روزبه‌روز تمرینات ورزشی‌اش را سخت‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌کند. می گویدروزی نیست که بگذرد و 10 دقیقه‌اش را هدر بدهم. شب که می‌خواهم بخوابم، برنامه روز بعد را می‌دانم. ساعت ورزش کردن را دقیق رعایت می‌کنم. همه می‌دانند من صبح‌ها تا ساعت 9 و نیم مشغول ورزش هستم و شب ساعت 10 به بعد خوابم. باور می‌کنید 17 سال قبل وضعیت جسمانی‌ام طوری بود که آرزوی یک پیاده‌روی بدون زمین خوردن به دلم مانده بود. از مطب این پزشک به مطب آن‌یکی؛ فقط دنبال راهی بودم تا سلامتی‌ام را به دست بیاورم. یک روزآمدم پارک با یک نرمش بدنی ساده احساس کردم، راه سلامتی‌ام را پیداکرده‌ام. بعدازآن تا همین امروز که با شما صحبت می‌کنم، هرروز ورزش کردم. ورزش سلامتی ازدست‌رفته را هم به من برگرداند. ( بناب این برای شروع یک کار خوب هیچ وقت دیر نیست) عقیلی در  رقابت دو پیشکسوتان آسیا د و رده سنی شرکت‌کنندگان 5 سال کمتر از او بود، شرکت کرد و رتبه چهارم آسیا را به خود اختصاص داد.

دلش از بعضی کنایه‌ها گرفته و می‌گوید: «هر کس فکر می‌کند من پیرزنم و توان رکاب زدن ندارم بیاید و با من مسابقه بدهد، خواهیم دید من جا می‌مانم یا او. همه مخصوصاً جوانان وقتی می‌بینند یک سالمند ورزش می‌کند نه ترحم کنند نه کلمه دلسردکننده بگویند. همین‌که دلگرمی بدهند، کافی است. به نظرم روحیه به سن و سال غلبه دارد. سن یک عدد توی شناسنامه است اما روحیه، امید و انگیزه‌ای است که زندگی آدم را شیرین‌تر می‌کند. من وقتی ورزش می‌کنم هیچ فکر بدی به سرم نمی‌زند؛ نمی‌نشینم کز کنم یک‌گوشه، غم و غصه بخورم. ببینید ورزش بازندگی من چه کرده!»

تصاویر بیشتر

lمنبع:

https://www.farsnews.com/news/13980514001133/من-زهرا-4-ساله-یک-دونده-حرفه‌ای-هستم-

ورزش ,می‌کند ,ساعت منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

لایسنس نود 32 - لایسنس رایگان ورژن 14, 13, 12, 11, 10, 9 - کلید فعالسازی نود32 roze no زَرموزیک اجتماعی مجله خبری کاوشگر منجنیق پورت 20 پروژه های سئو